• Kalendář

Kalendář


Prague Microfestival / Pražský mikrofestival


Pražský Mikrofestival (PMF) je každoroční festival umělecké tvorby spojující současnou experimentální literární produkci s výtvarným uměním, filmem a živým vystoupením. PMF je plně dvojjazyčný (ČJ a AJ) a klade si za úkol představovat autorská čtení nejlepších současných tvůrců experimentální poezie a prózy. PMF každoročně vítá renomované i undergroundové autory z celého světa, kteří ve spojení s filmovými projekcemi, hudbou, živým vystoupením a výtvarným uměním tvoří bohatý polylog uměleckých forem.


Letošní 11. ročník PMF nabídne celkem 10 čtoucích autorů ze 7 zemí světa, 5 speakerů na mezinárodním kolokviu Experiment & Resistance, 2 moderní taneční ansámbly, 2 hudební vystoupení, mikro filmový festival, výstavu, knižní trh a mnohem, mnohem víc.


PMF není pouze platformou experimentálního umění, ale i místem setkávání. I přes vzrůstající mezinárodní prestiž si PMF udržuje silnou provázanost s místní pražskou kulturou. Vytváří tak prostor pro přátelské setkávání mezinárodních básníků a umělců s místními spisovateli, studenty a veřejností. Za posledních jedenáct let své existence PMF nastartoval kariéru celé řadě mladých talentovaných spisovatelů, překladatelů a organizátorů kulturního života.


Začátek akce 26. dubna 2019 v 18:00
Konec akce 28. dubna 2019 v 23:59
Druh akce Společenská akce
Organizátor Spolek pro Prahu literární
Webové stránky http://www.praguemicrofestival.com/
Místo konání akce nám. Barikád 1, Praha 3, Žižkostel (26.-27. 4.), Krásova 27, Praha 3, Punctum (28. 4.)
Cílová skupina Akademická obec i veřejnost
Sdílet na:  
Váš názor
Kontakty

Univerzita Karlova v Praze

Ovocný trh 3–5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208Jak k nám