5. března 2020

Benátské zrcadlení v Křížové chodbě Karolina

V podvečer 5. března byla vernisáží zahájena společná výstava akademického malíře Jakuba Špaňhela a benátských zrcadel z tradiční sklářské dílny Ongaro e Fuga v italském Muranu, za kurátorského dohledu Marianny Dávidházy. V Křížové chodbě Karolina je expozice s názvem BENÁTSKÉ ZRCADLENÍ k vidění do 3. dubna 2020, denně od 10 do 18 hodin.

V rámci slavnostního zahájení výstavy byla uvedena v život i kniha Italské črty, ojedinělým způsobem zachycující dialog, který mezi sebou „vedou“ skvělé texty Jiřího Přibáně (který vernisáž moderoval) a Špaňhelovy magické obrazy. Během podvečerního programu zahrál hobojista Vilém Veverka.

Záštitu nad Benátským zrcadlením převzal spolu s Tomášem Zimou, rektorem Univerzity Karlovy, i italský velvyslanec v Praze, Jeho Excelence Francesco Saverio Nisio.

Foto: René Volfík

Datum: 5. březen 2020

Chcete-li se o autorech a tvoření výstavy BENÁTSKÉ ZRCADLENÍ dozvědět více, pojďte na iForum.