• Aktuality

Aktuality

20. února 2024

Hokejoví Králové prohráli v Plzni, zápas zahájila i rektorka UK

V šestnáctém kole Univerzitní ligy ledního hokeje (ULLH) přivítali úřadující šampioni z Plzně náš tým UK Kings Prague, který si odváží porážku od domácích Akademiků 3:5. Zápas zahájila rektorka Univerzity Karlovy Milena Králíčková a rektor Západočeské univerzity Miroslav Lávička.

První velkou šanci zápasu měl v šesté minutě David Volf, ale po návratu z trestné lavice ještě domácího brankáře Soukupa nepřekonal. O osm minut později nicméně sklepl puk na pravém kruhu pro Lukáše Mouchu a ten přesnou střelou do horní části branky otevřel skóre. V 27. minutě už to bylo o dva góly a znovu u toho byl Volf, který dobře clonil brankáři při úspěšné střele Martina Dlaboly.

Domácí vrátil do hry Štěpán Říha, který 26 vteřin před koncem druhé třetiny snížil na 1:2. Na začátku třetí části pak střelu stejného hráče brankář Karlovky vyrazil k volnému Roubalovi a ten srovnal na 2:2. Neuběhly ani dvě minuty a domácí zápas otočili, když se prosadil Lukáš Folda. Králové tři minuty před koncem zkusili hru bez brankáře, ale inkasovali počtvrté, tentokrát do prázdné brány. V závěru už byla hra obou celků hodně rozháraná a každý z brankářů ještě jednou inkasoval.

Hokejový tým UK Kings Prague je po šestnácti zápasech univerzitní ligy na čtvrtém místě tabulky právě za Akademiky Plzeň, soutěži zatím s přehledem kraluje tým Jihočeské univerzity Black Dogs Budweis. Univerzitní liga ledního hokeje byla založena v roce 2019, přičemž kvůli covidu bylo hned v první sezóně zrušeno play off a druhá sezona byla vynechána kompletně celá. Ročník 2021/22 vyhrál tým Univerzity Karlovy (tehdy ještě pod názvem UK Hockey), v poslední dohrané sezóně hráči Karlovky vypadli v semifinále.

TEXT: Jiří Novák