• Aktuality

Aktuality

19. listopadu 2023

UK gratuluje Vladimíře Petrákové k zisku Aspen Leadership Award

Univerzita Karlova blahopřeje Vladimíře Petrákové k zisku Aspen CE Madeleine K. Albright Leadership Award, kterou převzala 16. listopadu na výroční galavečeři Aspen Institute CE. Těší nás, že Univerzita Karlova navázala spolupráci s Iniciativou Czexpats in Science, kterou Vladimíra Petráková spoluzaložila, a společně přispíváme ke změně českého vědecké prostředí.Vladimíra Petráková je úspěšná nanovědkyně, která se po mnoha letech v zahraničí vrátila do Česka a vede vědeckou skupinu na Ústavu fyzikální chemie J. Heyrovského Akademie věd ČR. Především ale spolu s Markétou Kubánkovou a Annou Stejskalovou založila Czexpats In Science – iniciativu propojující české vědce a vědkyně se zahraniční zkušeností. Sdílením mezinárodních zkušeností inspirují a zlepšují české vědecké prostředí.


Univerzita Karlova navázala spolupráci s Iniciativou Czexpats in Science a například společně budujeme komunity vedoucích výzkumných skupin ze všech institucí v Česku s cílem vzájemné podpory, vzdělávání a výměny informací. „Osobně mě těší, že jako Unverzita Karlova můžeme podpořit iniciativu mladých nadšených vědců a vědkyň se zahraniční zkušeností. Pohnout českým akademickým prostředím je náročné, ale díky zápalu a energii Czexpats in Science jsem optimistka,” říká rektorka UK Milena Králíčková.Cenu Aspen CE Madeleine K. Albright Leadership Award uděluje Aspen Institute CE každoročně mladým začínajícím profesionálům, kteří dosáhli vynikajících výsledků v aktivní podpoře odpovědného občanství, leadershipu založenému na hodnotách a rozvoji inovativních politik s pozitivním společenským dopadem ve střední Evropě.


Cena nese jméno Madeleine K. Albright, bývalé ministryně zahraničí USA, rodačky z Prahy a velké podporovatelky Aspen CE, za účelem uctění jejího celoživotního poslání vzdělávat a povzbuzovat mladé lídry, aby si vytvořili silný hodnotový systém a přispívali k růstu společnosti. Touto cenou Aspen CE oceňuje představitele mladé generace, kteří na počátku své kariéry prokázali příkladný leadership, projevili mimořádný potenciál inspirovat ostatní a dále pozitivně ovlivňují středoevropskou společnost.
Foto: Odřej Besperát, Aspen Institute CE

Sdílet na:  
Váš názor
Kontakty

Univerzita Karlova v Praze

Ovocný trh 3–5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208Jak k nám