• Aktuality

Aktuality

Sdělení UK pro studenty, uchazeče a zaměstnance v souvislosti s covid-19

Rádi bychom Vás informovali o nejdůležitějších opatřeních a změnách týkajících se Vašeho studia. O dalších změnách vás budeme průběžně informovat.

12. dubna 2021


Varování před podvodnými e-maily zneužívajícími jméno UK

Univerzita Karlova naléhavě varuje před podvodnými e-maily, jež byly rozeslány v noci z 25. března na 26. března 2021 s falešnou žádostí o údajné cenové nabídky a zneužívají jména UK či jejích e-mailových adres, ať již fiktivních nebo skutečných. Jedná se o podvod. Uvedené zprávy nemají cokoliv společného s Univerzitou Karlovou.

26. března 2021


Aktuální informace k testování zaměstnanců a vstupu na UK

Na základě mimořádného opatření Vlády ČR nebudou od 17. března 2021 vpuštěni na svá pracoviště zaměstnanci bez předložení potvrzení o provedeném testu na přítomnost SARS-CoV-2 s negativním výsledkem. Z tohoto důvodu Univerzita Karlova zahajuje rozsáhlé testování svých zaměstnanců.

22. března 2021


Lékařská knihovna v Hradci Králové slaví 75 let

Lékařská knihovna Lékařské fakulty v Hradci Králové (LF HK) vznikla společně se založením fakulty, ovšem ke slavnostnímu otevření došlo až v následujícím roce, konkrétně 15. dubna 1946. Tedy přesně před 75 lety.

15. dubna 2021


Albertus podruhé ocení mimořádné učitele fyziky a informatiky

Cena pro odborně i společensky výjimečné pedagogy fyziky a informatiky vstupuje do druhého ročníku. Získala další podporovatele, kteří pomohou čelit společenskému nezájmu o přírodovědné obory. Nominace se pro letošní rok uzavírají 31. května.

15. dubna 2021


Einstein našel v Praze cestu ke svému největšímu objevu

Před sto deseti lety přijel učit na pražskou univerzitu kučeravý třicátník s pronikavým pohledem a vášní pro teoretickou fyziku. Krátkou, ale významnou etapu v životě Alberta Einsteina přibližuje profesor Jiří Podolský z Matematicko-fyzikální fakulty UK.

13. dubna 2021


Den celoživotního vzdělávání přinese i kvízy a soutěže

Pavla Satrapová, vedoucí Centra celoživotního vzdělávání Univerzity Karlovy (CCŽV), které 10. dubna pořádá Den CŽV, ve volném čase funguje i jako kondiční trenérka fotbalistek AC Sparta Praha.

9. dubna 2021


Zjistěte, jak podporovat vědce v praktikování open science

Centrum pro podporu open science zve všechny technicko-administrativní pracovníky Univerzity Karlovy na sérii školení zaměřující se na pomoc výzkumným pracovníkům při správě výzkumných dat a publikování v režimu open access.

8. dubna 2021


Projekt dostavby kampusu MEPHARED 2 je opět blíže k realizaci

Důležitý milník dostavby kampusu Lékařské a Farmaceutické fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové byl dosažen dne 13. 3. 2021, kdy nabyla právní moci změna územního rozhodnutí pro MEPHARED 2. Projekt tak učinil další krok směrem k realizaci.

8. dubna 2021


Laureáti cen UK a výzkumné podpory Donatio za rok 2020

U příležitosti oslav Dne vzdělanosti si Univerzita Karlova dovoluje informovat a zveřejnit přehled cen, ocenění a výzkumných podpor, o kterých bylo rozhodnuto v minulých týdnech.

7. dubna 2021
Váš názor
Kontakty

Univerzita Karlova v Praze

Ovocný trh 3–5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208Jak k nám