• Aktuality

Aktuality

UK pro Ukrajinu / КУ для України: Допомога, позиція, підтримка

Rozcestník pro ukrajinské studenty, akademiky a zaměstnance na UK, uchazeče a přestupující studenty z Ukrajiny a pro fakulty UK. Najdete zde informace pro řešení různých situací, prohlášení a odkazy, které se týkají války na Ukrajině.

4. dubna 2022


Brněnské VUT se připojilo do Asociace výzkumných univerzit

Na Univerzitě Karlově proběhl ve čtvrtek 30. června slavnostní podpis nové charty Asociace výzkumných univerzit. Pětice zakládajících univerzit se rozrostla o nového člena, kterým se od 1. července stává Vysoké učení technické v Brně (VUT).

4. července 2022


Genetik Milan Macek slaví devadesátiny. Všechno nejlepší!

Zakladatel Ústavu biologie a lékařské genetiky, tehdy genetického oddělení Ústavu výzkumu vývoje dítěte Fakulty dětského lékařství (dnes 2. LF) UK – pan Doc. MUDr. Milan Macek, CSc. – se narodil 7. července 1932.

4. července 2022


Profesoři Martan a Petruželka obdrželi zlaté pamětní medaile UK

Vědecká rada UK na svém pravidelném zasedání ve čtvrtek 30. června udělila zlaté pamětní medaile dvěma významným osobnostem Univerzity Karlovy. Pamětní medaile předal prorektor pro akademické kvalifikace profesor Jan Kuklík.

1. července 2022


Zahradní slavnost UK v upršeném „anglickém stylu“‎

Ve středu 29. června proběhla v prostorách Valdštejnské zahrady již osmáctá Zahradní slavnost Univerzity Karlovy. Akce, při níž se potkávají zaměstnankyně a zaměstnanci, absolventky a absolventi a především přátelé Univerzity Karlovy u příležitosti konce akademického roku.

30. června 2022


CarDia: projekt proti obezitě, cukrovce a nemocím srdce

Pět českých klinicko-vědeckých center spojilo své síly v nově vzniklém Národním institutu pro výzkum metabolických a kardiovaskulárních onemocnění. Cílem je hlubší poznání i hledání nových způsobů léčby civilizačních nemocí. Na výzkum týmy získaly miliardu z evropských zdrojů.

30. června 2022


Ty buňky tam nejsou! Příběh nové studie imunologa Dobeše

Proč pacienti s mutací v genu Aire trpí autoimunitním onemocněním a zároveň kvasinkovou infekcí? Na tuto imunologickou záhadu odpovídá nová publikace imunologa Jana Dobeše z PřF UK, která právě vyšla v časopise Nature Immunology.

29. června 2022


Informace vedení Univerzity Karlovy k seznamovacím kurzům

Vedení Univerzity Karlovy považuje za nutné zdůraznit, že Univerzita Karlova žádným způsobem neorganizovala a neorganizuje a ani se nepodílí na zajištění seznamovacího kurzu na Máchově jezeře („Seznamovák Mácháč“).

29. června 2022


Na letošním Vědafestu reprezentovalo UK třináct fakult

Jubilejní 10. ročník popularizačně-vědecké akce Vědafest s podtitulem Věda od A do Z se uskutečnil 22. června v prostorách dejvického Kulaťáku. Univerzitu Karlovu reprezentovali zástupci celkem 13 fakult napříč vědními obory. Atmosféru dne s návštěvností přes 16 tisíc osob přibližuje videoreportáž.

28. června 2022


Royal Meteorological Society ocenila profesora Radana Hutha

Oblastmi zájmu profesora Radana Hutha jsou klimatická změna, atmosférická cirkulace, statistika a aplikace statistických metod. Významný klimatolog z Přírodovědecké fakulty UK byl za svou práci oceněn prestižní Royal Meteorological Society Awards and Prizes 2021.

27. června 2022
Váš názor
Kontakty

Univerzita Karlova v Praze

Ovocný trh 3–5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208Jak k nám