• Aktuality

Aktuality


Mimořádný interní audit Česko-čínského centra

Rektor Univerzity Karlovy Tomáš Zima seznámil členy Akademického senátu UK se závěry mimořádného interního auditu hospodaření Česko-čínského centra UK.

24. ledna 2020


Co studentům nabídl letošní veletrh Gaudeamus?

Přibližně dvanáct tisíc návštěvníků přilákal do pražských Letňan veletrh Gaudeamus. Během tří dnů si jej nenechali ujít především středoškoláci, které letos čeká maturita. Mezi zastoupenými vysokými školami nemohla chybět ani Univerzita Karlova. Reportáž z jednoho „gaudeamového dne“ vám přiníšíme...

24. ledna 2020


Konference na PedF UK řešila, jak začlenit děti cizinců do mateřských škol

V českých školkách přibývá malých dětí, jež se nedokáží dorozumět česky, jelikož ani jeden z jejich rodičů nemá českou státní příslušnost. Jak jim zajistit co nejhladší adaptaci v novém kolektivu, a osvojit cizí řeč, bylo hlavním tématem konference OMEP v budově Pedagogické fakulty UK.

23. ledna 2020


V Karolinu začala výstava Dějiny umění ve smyčkách doby

Studenti, pedagogové i bývalí absolventi dějin umění na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy připomínají půlstoletí svého oboru výstavou Dějiny umění ve smyčkách doby.

22. ledna 2020


Ve věku 86 let zemřel biblista Petr Pokorný

Profesor Petr Pokorný zasvětil svůj život studiu Nového zákona. I přes své mimořádné akademické úspěchy nikdy nezanevřel na své povolání faráře Českobratrské církve evangelické. Zemřel ve věku 86 let.

20. ledna 2020


Ženy ve vědě: profesorka Milada Paulová. Výstava zahájena

Jen málokterá osobnost se výrazněji zapsala do dějin Univerzity Karlovy a vysokoškolského vzdělání v českých zemích, jako profesorka Milada Paulová. Výjimečnou ženu, od roku 1925 první docentku, o deset let později mimořádnou profesorku a v roce 1939 profesorku v oboru dějin slovanských národů na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy, připomíná komorní výstava ve vstupní hale rektorátu Univerzity Karlovy.

17. ledna 2020


Tichá vzpomínka na Jana Palacha proběhla nejen v Karolinu

Univerzita Karlova ve čtvrtek připomněla památku studenta Jana Palacha, aby nikdy nebyl zapomenut jeho odkaz a statečný čin z roku 1969. Palach je pro nás symbolem, že proti totalitě a nedemokratickým režimům je třeba bojovat, a že svoboda není samozřejmostí.

16. ledna 2020


Štěpán Hampl je nejrychlejším sprinterem - vysokoškolákem

Celkem o 22 sad medailí se rovným dílem podělili studentky a studenti, účastníci Akademickho mistrovství České republiky v halové atletice jednotlivců a družstev. Závodilo se v pražské přetlakové hale na Strahově.

13. ledna 2020


Lékařská fakulta v Plzni má nový tomograf pro práci se zvířaty

Lékařská fakulta UK v Plzni získala pro své Biomedicínské centrum nový výpočetní tomograf. Ten bude sloužit pro práci s experimentálními zvířaty, kdy bude možné na zvířecích modelech sledovat zejména prokrvení orgánů. Slavnostní zahájení provozu proběhlo právě dnes...

10. ledna 2020


Strategické partnerství s University of St Andrews

Dohoda o strategickém partnerství s University of St Andrews

9. ledna 2020


UK bude hlavním partnerem ankety Nejúspěšnější sportovec roku

Univerzita Karlova navazuje na úspěšnou spolupráci s projektem Nejúspěšnější sportovec roku a rovněž letos bude jeho hlavním partnerem. Cílem této ankety je ocenit sportovce všech věkových kategorií, trenéry i sportovní osobnosti z celé České republiky za uplynulý rok 2019.

7. ledna 2020


Dvě ceny pro UK za nejlepší vzdělávací projekty

Univerzita Karlova uspěla ve dvou kategoriích letošních cen Domu zahraniční spolupráce (DZS) a MŠMT za nejlepší projekty v programech Erasmus+, CEEPUS, Euroguidance, eTwinning a Study in the Czech Republic.

17. prosince 2019


Ocenění pro mladé ekonomy spjaté s Univerzitou Karlovou

Ceny Mladý ekonom roku 2019 od České společnosti ekonomické (ČSE) obdrželi Vladimír Novák a Andrei Matveenko z ústavu CERGE-EI, který je společným pracovištěm Univerzity Karlovy a Národohospodářského ústavu Akademie věd ČR.

13. prosince 2019


Ministři ČR a Francie probírali na UK směřování Evropské unie

„Jsme pro opravdové sjednocení evropského kontinentu, s nímž úzce souvisí prohlubování vnitřního trhu EU, jenž je reálně nejsilnějším nástrojem srovnávání životních úrovní jejích občanů,“ shodli se český ministr zahraničí Tomáš Petříček a jeho francouzský protějšek Jean-Ives Le Drian.

9. prosince 2019


Vyjádření rektora UK na otevřený dopis „Braňme Sinopsis“

Vyjádření rektora UK na otevřený dopis „Braňme Sinopsis“

4. prosince 2019


Projekt Sinopsis – otázky a odpovědi

V médiích se v posledních dnech objevila řada nepřesných a dokonce zavádějích informací o vztahu Univerzity Karlovy k projektu Sinopsis. Přinášíme proto přehled hlavních otázek a odpovědí týkajících se UK a tohoto projektu.

28. listopadu 2019
Váš názor
Kontakty

Univerzita Karlova v Praze

Ovocný trh 3–5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208Jak k nám