• Aktuality

Aktuality

Sdělení UK pro studenty, uchazeče a zaměstnance v souvislosti s covid-19

Rádi bychom Vás informovali o nejdůležitějších opatřeních a změnách týkajících se Vašeho studia. O dalších změnách vás budeme průběžně informovat.

27. října 2021


Novou rektorkou UK byla zvolena profesorka Milena Králíčková

Akademický senát UK dnes zvolil profesorku Milenu Králíčkovou kandidátkou na rektorku Univerzity Karlovy. V prvním kole volby získala 55 hlasů z celkového počtu 69. Protikandidát Michal Stehlík získal 14 hlasů.

22. října 2021


Univerzitu Karlovu poprvé povede žena: Milena Králíčková

Univerzitu Karlovu povede poprvé v její staleté historii žena. Páteční volbu vyhrála dosavadní prorektorka pro studijní záležitosti Milena Králíčková, která předčila druhého kandidáta Michala Stehlíka, bývalého děkana Filozofické fakulty UK.  

22. října 2021


1. ročník akce Den na vozíku ve spolupráci s Centrem Paraple

Akci spolupořádají Univerzita Karlova a Centrum Paraple. Cílem této akce je, aby si (nejen) studenti vyzkoušeli pohybovat se v prostředí fakulty na vozíku, ale i zajistit finanční pomoc na podporu Centra Paraple: pomocí prodeje společného symbolu. Po celý tento den bude totiž na všech 14 pražských fakultách UK probíhat prodej společného symbolu - brože, která byla navržena speciálně pro tento den.

27. října 2021


Proběhla informační akce s názvem Německo: země příležitostí

Ve středu 15. 9. 2021 proběhla v reprezentačních prostorách Karolina informační akce s názvem „Německo: země příležitostí“, která představila českým akademikům nepřebernou nabídku možností výzkumu v Německu. Akce se vedle doktorandů a mladých vědců zúčastnili akademičtí pracovníci českých univerzit, zástupci Německého velvyslanectví či ministerstva školství.

26. října 2021


Kandidátem na děkana 3. LF UK byl zvolen prof. Petr Widimský

Členové Akademického senátu 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy zvolili dne 20. 10. 2021 na svém 1. mimořádném zasedání kandidáta na děkana 3. lékařské fakulty na období 1. 2. 2022 – 31. 1. 2026

26. října 2021


Mezinárodní konference Future Port Youth v Kampusu Hybernská

Future Port Youth je jedinečná celoevropská hybridní konference(především) pro studenty všech oborů zaměřená na žhavá témata budoucnosti, přijít podívat se ale může každý. Cílem akce je inspirovat mladé lidi k pozitivní vizi budoucnosti a podnítit jejich zájem o inovativní nástroje a koncepty tak, aby mohli budovat lepší svět pro všechny.

26. října 2021


Profesor Jindřich Fínek je staronovým děkanem plzeňské medicíny

Dne 21. října 2021 Akademický senát Lékařské fakulty UK v Plzni v tajném hlasování rozhodl o tom, že současný děkan setrvá i v druhém funkčním období.

25. října 2021


Kandidátem na děkana Farmaceutické fakulty UK je Jaroslav Roh

Akadademický senát FAF UK zvolil kandidátem na funkci děkana Farmaceutické fakulty Univerzity Karlovy docenta Jaroslava Roha. Nynější proděkan pro

pro vědeckou činnost, doktorské studium a transfer technologií zahájí čtyřleté období ve funkci děkana 1. února 2022.

25. října 2021


Téměř osmdesát procent lidí považuje UK za „nej“ vysokou školu v Česku

Univerzita Karlova zaujímá první místo mezi TOP 10 univerzitami, které si Češi dovedou spontánně vybavit. Povědomí o ní mají tři čtvrtiny lidí a 79 % z nich ji považuje za nejlepší vysokou školu v Česku. Vyplývá to z průzkumu, který pro UK letos v létě provedla agentura Ipsos.

21. října 2021
Váš názor
Kontakty

Univerzita Karlova v Praze

Ovocný trh 3–5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208Jak k nám