• Aktuality

Aktuality

Sdělení UK pro studenty a uchazeče o studium v souvislosti s covid-19

Rádi bychom Vás informovali o nejdůležitějších opatřeních a změnách týkajících se Vašeho studia. O dalších změnách vás budeme průběžně informovat.

20. října 2020


PDF ke stažení: Průvodce pro studenty prvních ročníků UK

Kde všude jsou budovy 17 fakult Univerzity Karlovy? Kde studovat a jaké máme knihovny či e-zdroje? Jaká stipendia a možnosti k vycestování nabízí studentům Erasmus+? A kde se najíst či si zasportovat? Užitečné rady nabízí brožura magazínu Forum.

8. září 2020


Vyjádření rektora k dobrovolnictví na UK

Univerzita Karlova děkuje všem svým studentkám a studentům, kteří se zapojili a zapojují do činností, které celé České republice pomáhají zvládat boj s covid-19.

23. října 2020


Univerzita Karlova zve na venkovní výstavu k 400. výročí Bílé hory

Na pražském Staroměstském náměstí byla zahájena jedinečná výstava Bílá hora 1620 – Osudový mezník našich dějin. Na výstavních panelech najdou návštěvníci ucelený přehled historických souvislostí spojených s touto významnou událostí. Partnery výstavy je Univerzita Karlova a hlavní město Praha.

22. října 2020


Univerzita Karlova je podle žebříčku BGU 210. nejlepší výzkumnou univerzitou světa

Univerzita Karlova podle žebříčku Best Global Universities obhájila své postavení mezi nejlepšími světovými výzkumně orientovanými vysokými školami. V letošním, sedmém ročníku hodnocení se umístila na 210. místě z celkem patnácti set výzkumných vysokých škol.

20. října 2020


UK představuje osm konkrétních návrhů pro distanční vzdělávání

Think tank Univerzity Karlovy „Vzdělávání21“ zveřejnil dokument obsahující závěry a doporučení k distančnímu vzdělávání na základních a středních školách.

20. října 2020


Názory UK Forum: Výzva členům vlády ve věci studijních programů

„Vysoké školy vnímají vážnost situace (...) Zákaz praktické výuky na vysokých školách však v mnoha nezdravotnických oborech znamená citelný zásah nejen do vlastního průběhu akademického roku, ale zejména do možnosti studiem zdárně naplnit profil absolventa studijního programu,“ píší signatáři výzvy vládě.

20. října 2020


Fakultní koordinátoři open access pomáhají s otevíráním vědy na UK

Otevřený přístup k vědeckým informacím je tématem, které v letošním roce rezonovalo vědeckou komunitou nejen v souvislosti s potřebou urychlení vědecké komunikace kvůli pandemii viru COVID-19. Na Univerzitě Karlově toto téma rozvíjí Centrum pro podporu open science UK a s oborově specifickými potřebami autorům pomáhají fakultní koordinátoři open access.

19. října 2020


Výzva pro studenty ubytované na kolejích UK

Krizový štáb Univerzity Karlovy se na studenty ubytované na kolejích UK obrací s výzvou, aby ve smyslu usneseni vlády ČR č. 1022 ze dne 12. 10. 2020 odpovědně zvážili své další setrvání na kolejích UK.

16. října 2020


Zemřel profesor Ivan Netuka

MFF UK s hlubokým zármutkem oznamuje, že dne 14. října 2020 zemřel ve věku 76 let prof. RNDr. Ivan Netuka, DrSc., profesor Univerzity Karlovy a emeritní děkan Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy. Čest jeho památce.

14. října 2020
Váš názor
Kontakty

Univerzita Karlova v Praze

Ovocný trh 3–5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208Jak k nám