• Aktuality

Aktuality

Vyjádření vedení UK k financování veřejných vysokých škol

Univerzita Karlova se tímto prohlášením veřejně vyjadřuje k aktuální situaci v souvislosti s plánovanou celorepublikovou akcí „Hodina pravdy“, která se bude konat u příležitosti Dne učitelů 28. března 2023.

27. března 2023


Polský ministr sportu navštívil loděnici FTVS UK v pražské Troji

Loděnice Fakulty tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy v pražské Troji přijala v pátek vzácnou návštěvu. Na špičkové zázemí vrcholových sportovců se přijel podívat polský ministr sportu a turismu Kamil Bortniczuk.

24. března 2023


Vědecká rada Univerzity Karlovy ocenila tři významné osobnosti

Ve čtvrtek 23. března proběhlo tradiční zasedání Vědecké rady UK, na kterém byly oceněny tři významné osobnosti, jejichž profesní život je spojen s Univerzitou Karlovou. Pamětní medaile a diplomy předala rektorka UK Milena Králíčková.

23. března 2023


Meteorolog Žák: Globálně vzato máme na to klima zlepšit

„Pokud se nám podaří naplnit závazky Pařížské dohody a zastavit globální oteplování na úrovni 1,5 – 2 °C, věřím, že naši potomci v druhé polovině tohoto století uvidí pozitivní změny,“ říká pedagog a proděkan MFF UK a moderátor relace o počasí České televize Michal Žák.

23. března 2023


Čtyři Ceny Wernera von Siemense putují k osobnostem UK

Jak je na tom české technické a přírodovědné vysoké školství a jak dobří jsou nejlepší studenti, pedagogové a mladí vědci? Mnohé prozradí výsledky prestižní soutěže: letos proběhla popětadvacáté a porota vybírala z téměř pěti set přihlášek.

23. března 2023


Stop-time: O studijní agendě i poplatcích s prorektorkou

Členové vedení Univerzity Karlovy komentují aktuální témata v podcastech Stop-time. Jak předejít poplatkům spjatým s nestandardně dlouhým studiem? Jak se podařilo zvládnout příval studentů dotčených válkou na Ukrajině? Odpovídá prorektorka pro studijní záležitosti UK Markéta Martínková.

22. března 2023


Muzeum NaFilM absolventů UK uvádí první český VR film

Začalo to odvážným studentským nápadem a vyvrcholilo získáním Českého lva. Když si studenti Filozofické fakulty UK Adéla Mrázová, Terezie Křížkovská a Jakub Jiřiště vysnili muzeum filmu, ani oni sami nečekali, že se stane jedním z nejpopulárnějších.

21. března 2023


Rybička vytváří u dětí lásku k lidem i přírodě už deset let

Není veselejší události, nežli jsou narozeniny. Když je oslavencem mateřská škola, pak nouze o radostné okamžiky rozhodně nehrozí. Desáté narozeniny slavila počátkem března Přírodovědná školka Rybička Přírodovědecké fakulty UK.

20. března 2023


Rozhovory s postdoktorandy UK v novém podcastu

Bývalí i současní postdoktorandi hovoří v sérii rozhovorů v novém podcastu na uložištích Spotify, Apple a Google o svých zkušenostech a přínosech z postdoktorandských pobytů na UK i v zahraničí, o adaptaci na místní akademickou komunitu,možnostech výzkumu a aktivitách např. v Kampusu Hybernská.

15. března 2023


Co pojí Karlovku se St. Andrews? Nejen seed-funding

„Společný program počátečního financování, seed-funding, spojuje výzkumníky z Univerzity Karlovy a University of St Andrews,“ píší Joseph North z elitní skotské univerzity a Jaromír Soukup z Centra strategických partnerství Univerzity Karlovy.

10. března 2023
Váš názor
Kontakty

Univerzita Karlova v Praze

Ovocný trh 3–5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208Jak k nám