8. listopadu 2021

1. ročník akce Den na vozíku ve spolupráci s Centrem Paraple

Dovolujeme si vás pozvat na 1. ročník akce DEN NA VOZÍKU ve čtvrtek dne 11.11.2021. Akci spolupořádají Univerzita Karlova (UK) a Centrum Paraple (CP) a jejími patrony jsou rektor UK Tomáš Zima a ředitel CP David Lukeš.

Cílem této akce je, aby si (nejen) studenti vyzkoušeli pohybovat se v prostředí fakulty na vozíku, ale i zajistit finanční pomoc na podporu CP: pomocí prodeje společného symbolu. Po celý tento den bude totiž na všech 14 pražských fakultách UK probíhat prodej společného symbolu - brože, která byla navržena speciálně pro tento den.

Brož si můžete koupit na následujích místech:

• KTF - Thákurova

• ETF - Černá

• HTF - Pacovská

• PF - nám. Curieových

• 1.LF - Kateřinská

• 2. LF - Plzeňská

• 3. LF - Ruská

• FF - J. Palacha

• PŘF - Albertov

• MFF - V Holešovičkách

• PedF - M. Rettigové

• FSV - Hollar

• FTVS - José Martího

Samozřejmě jde ale i o naplňování a konkrétní rozvoj spolupráce mezi UK a CP v souvislosti s nedávno podepsaným memorandem.

Na Právnické fakultě a na Fakultě humanitních studií budou k dispozici čtyři vozíky a spolu s nimi i instruktoři nácviku soběstačnosti z CP, kteří budou koordinovat a pomáhat vybraným účastníkům z řad studentů UK.

Velmi si přejeme, aby akce měla i výrazný motivační smysl, proto byly vytvořeny úkoly pro ty, kteří si budou chtít osobně jízdu na vozíku vyzkoušet a sami budou moci vyhodnotit jejich náročnost. Každý účastník pak dostane symbolickou odměnu.

Úkoly na Právnické fakultě UK

1. V knihovně si půjčte knihu

2. Vyzkoušejte si přístup na toaletu

3. Vyzvedněte si potvrzení na studijním oddělení

Úkoly na Fakultě humanitních studií UK

1. V knihovně si půjčte knihu

2. Občerstvěte se v menze

3. Vyzvedněte si potvrzení na studijním oddělení

Právnická fakulta UK (nám. Curieových 7, 116 40 Praha 1)

9:00 - 12:00 | vyzkoušejte si jízdu na vozíku pod dohledem instruktora nácviku soběstačnosti Centra Paraple

9:15 | Poklepání kamene u příležitosti zahájení výstavby bezbariérového vstupu za účasti vedení Univerzity Karlovy, Právnické fakulty a Centra Paraple

Fakulta humanitních studií UK (Pátkova 2137/5, 182 00 Praha 8)

13:00 – 16:00 | vyzkoušejte si jízdu na vozíku pod dohledem instruktora nácviku soběstačnosti Centra Paraple

17:00 – 18:00 |diskuzní fórum za účasti rektora Tomáše Zimy, prorektorky Mileny Králíčkové, ředitele Centra Paraple Davida Lukeše a zástupci UK POINTU, témata: služby Centra Paraple, spolupráce Univerzity Karlovy a Centra Paraple, služby UK POINTU - registrujte se prosím zde.

18:30 – 20:00 | závěrečný koncert byl zrušen kvůli současné pandemické situaci.

POZNÁMKA: Akce podléhá případným změnám v závislosti na pandemické situaci.

Za správnost:

Mgr. Václav Hájek