• Aktuality

Aktuality

Univerzita Karlova pomáhá: Nabízí pomoc zasaženým oblastem

Univerzita Karlova s politováním sleduje vývoj událostí v obcích zasažených katastrofou. Vzhledem k této situaci je pro děti z obcí připravena od 11. července 2021 možnost zdarma se zúčastnit letních kempů. UK nabízí i ubytování zdarma, stipendium pro akutní sociální tíseň až 100 tisíc Kč a věnuje též milion korun z vlastní činnosti.

1. července 2021


Kampus Albertov získal územní rozhodnutí

Kampus Albertov, nejvýznamnější a největší investiční akce v novodobé historii UK, má našlápnuto k uskutečnění. Na tiskové konferenci, které se zúčastnil i premiér ČR Andrej Babiš, se na tom shodli ministři i rektor UK Tomáš Zima.

29. června 2021


Sdělení UK pro studenty, uchazeče a zaměstnance v souvislosti s covid-19

Rádi bychom Vás informovali o nejdůležitějších opatřeních a změnách týkajících se Vašeho studia. O dalších změnách vás budeme průběžně informovat.

25. června 2021


Hlasujte pro nové sídlo FHS UK v soutěži Stavba roku 2021

Právě probíhá hlasování veřejnosti v soutěži Stavba roku 2021, do níž je přihlášena i realizace přestavby bývalé menzy Kolejí 17. listopadu na sídlo Fakulty humanitních studií Univerzity Karlovy.

23. července 2021


Univerzita Karlova uzavřela memorandum s Centrem Paraple

Univerzita Karlova dnes uzavřela memorandum s Centrem Paraple. Vzájemně budou spolupracovat na zlepšení podmínek hendikepovaných v České republice, a to zejména v oblastech výzkumné, poradenské a praktické činnosti v oblasti lékařství. Společné aktivity budou rovněž rozvíjet v grantovém fundraisingu, tvorbě kurzů, školení či v oblasti zkvalitňování bydlení a poskytování služeb handicapovaným studentům UK a dobrovolnické činnosti studentů UK.

22. července 2021


Zemřel docent Pavel Fiala, přednosta plzeňské anatomie

Více než tři desítky let – již od roku 1990 – byl přednostou Ústavu anatomie Lékařské fakulty v Plzni UK. Odešel ve věku nedožitých pětasedmdesátin.

Čest jeho památce!

21. července 2021


Odešel profesor Vladimír Beneš, legenda dětské neurochirurgie

Ve věku sto let zemřel otec dětské neurochirurgie, první primář motolského oddělení dětské neurochirurgie, zakladatel výjimečného rodu lékařů-neurochirurgů a pedagog 2. lékařské fakulty UK.

Čest jeho památce!

20. července 2021


Ohlédnutí za školením Jak podporovat open science

Centrum pro podporu open science UK na přelomu května a června 2021 uspořádalo ucelenou sérii školení věnující se tématům publikačního režimu open access a správy výzkumných dat. Jednalo se o obdobu úspěšného únorového školení, které ale tentokrát cílilo na technicko-administrativní pracovníky Univerzity Karlovy.

20. července 2021


Nezapomeneme! Holokaust v dětech rezonuje i po 75 letech

Univerzita Karlova loni uspořádala výtvarný projekt Nezapomeneme, do něhož se zapojilo přes pět set žáků a studentů z Česka i Slovenska. Výstava je ke zhlédnutí online - včetně tohoto obrazu Zmařené naděje od Valerie Cínové z Mostu. Organizátoři získali Cenu Miloslava Petruska.

19. července 2021


Do podlahy Karolina byly uschovány vzkazy budoucím generacím

Pod podlahou, na kterou budou brzy instalovány nové varhany, byla uložena schránka se vzkazem budoucím generacím. Nechybí v ní nic, co charakterizuje současnost univerzity i České republiky.

19. července 2021
Váš názor
Kontakty

Univerzita Karlova v Praze

Ovocný trh 3–5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208Jak k nám